  • S0402-3N3J2D
S0402-3N3J2D
advertisement
Manufacturer No:
S0402-3N3J2D
HK JDW NO:
79-S0402-3N3J2D
Step5Bar-code shipping tag
S0402-3N3J2D
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    3.3nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    7GHz
  • Q @ Freq
    18 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    18
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.8A
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.76mm