  • S0402-12NF2C
S0402-12NF2C
advertisement
Manufacturer No:
S0402-12NF2C
HK JDW NO:
79-S0402-12NF2C
Step5Bar-code shipping tag
S0402-12NF2C
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD OVER NICKEL
  • Current Rating
    475mA
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.6GHz
  • Q @ Freq
    21 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    21
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    0.475A
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.76mm