  • S-L2980A32MC-TF-G
S-L2980A32MC-TF-G
advertisement
Manufacturer No:
S-L2980A32MC-TF-G
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-L2980A32MC-TF-G
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-L2980A32MC-TF-G
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-L2980 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 15523
Step5Bar-code shipping tag
S-L2980A32MC-TF-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-L2980
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    140μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3.2V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.2V
  • Number of Regulators
    1
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 50mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.264V
  • Length
    2.9mm