  • S-8352C33UA-K6ST2U
S-8352C33UA-K6ST2U
advertisement
Manufacturer No:
S-8352C33UA-K6ST2U
HK JDW NO:
724-S-8352C33UA-K6ST2U
Package:
TO-243AA
Description:
3 Terminals 0.9V~10V DC to DC converter ICSWITCHING REGULATOR 1 Outputs 100kHz Transistor Driver
Purchasing and Inquiry
S-8352C33UA-K6ST2U Overview
With its TO-243AA package, the switching controller fits the needs of most applications. For 1 outputs, the dc motor controller is appropriate. There is a Tape & Reel (TR) solid enclosure around the pmic. It is capable of dealing with Transistor Driver dc switching's output (s). dc switching's0.9V~10V is the operating voltage and supply voltage of the dc control. Suitable for work in a -40°C~85°C TA dc switcher. A switching controller such as this can switch at a value of 100kHz . It is suitable for general dc dc regulator when it is set to Surface Mount. The switch converters are connected to a SWITCHING REGULATOR analog IC. The switching converters's terminal (s) are designed at SINGLE . 3 terminations with a variety of function. This dc dc converter ic uses a variety of control techniques, including PULSE FREQUENCY MODULATION. According to the test statistics, DC regulator outputs 3.3V voltage.
S-8352C33UA-K6ST2U Features
Transistor Driver Outputs
Switching Frequency: 100kHz
PULSE FREQUENCY MODULATION
S-8352C33UA-K6ST2U Applications
There are a lot of ABLIC U.S.A. Inc. S-8352C33UA-K6ST2U DC to DC converter applications.
  • Flaw detection equipment
  • Refrigerators of central air conditioners
  • Linear guide
  • Pipe bending machines
  • Gear/thread machining machines
  • Telecommunications equipment
  • Industrial robots
  • Magnetohydrodynamic power
  • Electrical distribution systems
  • Milling machines
Step5Bar-code shipping tag
S-8352C33UA-K6ST2U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Output Voltage
    3.3V
  • Analog IC - Other Type
    SWITCHING REGULATOR
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    0.9V~10V
  • Frequency - Switching
    100kHz
  • Duty Cycle (Max)
    80%
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm