  • S-818A37AUC-BGRT2G
S-818A37AUC-BGRT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-818A37AUC-BGRT2G
HK JDW NO:
724-S-818A37AUC-BGRT2G
Package:
SOT-89-5/6
Description:
Enable Fixed PMIC S-818 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 5685
Step5Bar-code shipping tag
S-818A37AUC-BGRT2G
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-818
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Current - Supply (Max)
    40μA
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3.7V
  • Input Voltage (Min)
    4.2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.7V
  • Current - Quiescent (Iq)
    500nA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.33V @ 60mA
  • PSRR
    45dB (100Hz)
  • Output Voltage1-Max
    3.774V
  • Output Voltage1-Min
    3.626V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm