  • S-818A29AMC-BGJT2G
S-818A29AMC-BGJT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-818A29AMC-BGJT2G
HK JDW NO:
724-S-818A29AMC-BGJT2G
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-818 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 9247
Step5Bar-code shipping tag
S-818A29AMC-BGJT2G
  • Voltage Dropout (Max)
    0.61V @ 60mA
  • PSRR
    45dB (100Hz)
  • Output Voltage1-Max
    2.958V
  • Output Voltage1-Min
    2.842V
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    2.9V
  • Input Voltage (Min)
    3.4V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.9V