  • S-817B38AMC-CXBT2U
S-817B38AMC-CXBT2U
advertisement
Manufacturer No:
S-817B38AMC-CXBT2U
HK JDW NO:
724-S-817B38AMC-CXBT2U
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
Fixed 0.95mm PMIC S-817 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 8574
Step5Bar-code shipping tag
S-817B38AMC-CXBT2U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-817
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    50mA
  • Output Voltage 1
    3.8V
  • Input Voltage (Min)
    4.8V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.8V
  • Current - Quiescent (Iq)
    2.5μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 10mA
  • Output Voltage1-Max
    3.876V
  • Output Voltage1-Min
    3.724V
  • Length
    2.9mm