  • S-817B26AY-Z2-U
S-817B26AY-Z2-U
advertisement
Manufacturer No:
S-817B26AY-Z2-U
HK JDW NO:
724-S-817B26AY-Z2-U
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
Datasheet:
S-817B26AY-Z2-U
Description:
Fixed PMIC S-817 Series TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
Quantity:
In Stock : 14956
Step5Bar-code shipping tag
S-817B26AY-Z2-U
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    35mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.51V @ 10mA