  • S-817B23AMC-CWMT2G
S-817B23AMC-CWMT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-817B23AMC-CWMT2G
HK JDW NO:
724-S-817B23AMC-CWMT2G
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
Fixed 0.95mm PMIC S-817 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 7463
Step5Bar-code shipping tag
S-817B23AMC-CWMT2G
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-817
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    35mA
  • Output Voltage 1
    2.3V
  • Input Voltage (Min)
    3.3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.67V @ 10mA
  • Output Voltage1-Max
    2.346V
  • Output Voltage1-Min
    2.254V
  • Length
    2.9mm