  • S-817A39ANB-CVCT2G
S-817A39ANB-CVCT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-817A39ANB-CVCT2G
HK JDW NO:
724-S-817A39ANB-CVCT2G
Package:
SC-82A, SOT-343
Description:
Fixed PMIC S-817 Series 4 SC-82A, SOT-343
Quantity:
In Stock : 12421
Step5Bar-code shipping tag
S-817A39ANB-CVCT2G
  • Package / Case
    SC-82A, SOT-343
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e6/e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Terminal Finish
    TIN BISMUTH/TIN SILVER
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G4
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    50mA
  • Output Voltage 1
    3.9V
  • Input Voltage (Min)
    4.9V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.9V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 10mA
  • Output Voltage1-Max
    3.978V
  • Output Voltage1-Min
    3.822V
  • Length
    2mm