  • S-817A22APF-CULTFU
S-817A22APF-CULTFU
advertisement
Manufacturer No:
S-817A22APF-CULTFU
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-817A22APF-CULTFU
Package:
4-SMD, Flat Leads
Description:
Fixed 0.65mm PMIC S-817 Series 4 4-SMD, Flat Leads
Step5Bar-code shipping tag
S-817A22APF-CULTFU
  • Series
    S-817
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    35mA
  • Output Voltage 1
    2.2V
  • Input Voltage (Min)
    3.2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    2.5μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.67V @ 10mA
  • Output Voltage1-Max
    2.244V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA