  • S-814A37AMC-BDBT2G
S-814A37AMC-BDBT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-814A37AMC-BDBT2G
HK JDW NO:
724-S-814A37AMC-BDBT2G
Quantity:
In Stock : 6360
Step5Bar-code shipping tag
S-814A37AMC-BDBT2G
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-814
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Current - Supply (Max)
    40μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    110mA
  • Output Voltage 1
    3.7V
  • Input Voltage (Min)
    4.2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.33V @ 60mA
  • PSRR
    45dB (100Hz)
  • Output Voltage1-Max
    3.774V
  • Output Voltage1-Min
    3.626V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm