  • S-812C45BMC-C4ZT2U
S-812C45BMC-C4ZT2U
advertisement
Manufacturer No:
S-812C45BMC-C4ZT2U
HK JDW NO:
724-S-812C45BMC-C4ZT2U
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-812C Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 1604
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
S-812C45BMC-C4ZT2U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-812C
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    TIN
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    2.1μA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    65mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    4.5V
  • Input Voltage (Min)
    5.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Short Circuit
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 10mA
  • Output Voltage1-Max
    4.59V
  • Length
    2.9mm