  • S-812C45AUA-C2ZT2G
S-812C45AUA-C2ZT2G
advertisement
Manufacturer No:
S-812C45AUA-C2ZT2G
HK JDW NO:
724-S-812C45AUA-C2ZT2G
Package:
TO-243AA
Description:
Fixed PMIC S-812C Series 3 TO-243AA
Quantity:
In Stock : 12196
Step5Bar-code shipping tag
S-812C45AUA-C2ZT2G
  • Output Voltage1-Max
    4.59V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-812C
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Finish
    TIN BISMUTH/TIN SILVER/TIN COPPER
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Current - Supply (Max)
    2.1μA
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    65mA
  • Output Voltage 1
    4.5V
  • Input Voltage (Min)
    5.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.5V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 10mA