  • S-812C21BPI-C4BTFU
S-812C21BPI-C4BTFU
advertisement
Manufacturer No:
S-812C21BPI-C4BTFU
HK JDW NO:
724-S-812C21BPI-C4BTFU
Package:
6-SMD, Flat Leads
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-812C Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 11262
Step5Bar-code shipping tag
S-812C21BPI-C4BTFU
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-812C
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Current - Supply (Max)
    1.6μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Current - Output
    30mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    2.1V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.1V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Short Circuit
  • Voltage Dropout (Max)
    0.95V @ 10mA
  • Output Voltage1-Min
    2.058V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm