  • S-1721E2J25-M6T1U
S-1721E2J25-M6T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1721E2J25-M6T1U
HK JDW NO:
724-S-1721E2J25-M6T1U
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
S-1721E2J25-M6T1U
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1721 Series 6 SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 2865
Step5Bar-code shipping tag
S-1721E2J25-M6T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1721
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G6
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    2.85V
  • Input Voltage (Min)
    1.7V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V 2.85V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.24V @ 100mA 0.23V @ 100mA
  • PSRR
    75dB (1kHz), 75dB (1kHz)
  • Output Voltage 2
    2.5V
  • Height Seated (Max)
    1.35mm
  • Width
    1.6mm