  • S-1711A3033-M6T1G
S-1711A3033-M6T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1711A3033-M6T1G
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1711A3033-M6T1G
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
S-1711A3033-M6T1G
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1711 Series 6 SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 12727
Step5Bar-code shipping tag
S-1711A3033-M6T1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G6
  • Current - Supply (Max)
    90μA
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3V 3.3V
  • Number of Regulators
    2
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 150mA 0.35V @ 150mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.03V
  • Output Voltage 2
    3.3V
  • Output Voltage2-Max
    3.333V
  • Height Seated (Max)
    1.35mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1711
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm