  • S-1701V2521-M5T1G
S-1701V2521-M5T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1701V2521-M5T1G
HK JDW NO:
724-S-1701V2521-M5T1G
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1701V2521-M5T1G
Description:
Converter, Battery Powered Devices 2.5V 260 Cel DUAL Specialized Voltage Regulator -40°C~85°C 5 Pins 5 Terminations SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 10781
Step5Bar-code shipping tag
S-1701V2521-M5T1G
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Terminal Form
    GULL WING
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input
    2V~6.5V
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Dropout Voltage1-Max
    0.25V
  • Length
    2.9mm