  • S-13R1E25-A4T2U3
S-13R1E25-A4T2U3
advertisement
Manufacturer No:
S-13R1E25-A4T2U3
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-13R1E25-A4T2U3
Package:
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Datasheet:
S-13R1E25-A4T2U3
Description:
Enable Fixed PMIC S-13R1 Series 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 2848
Step5Bar-code shipping tag
S-13R1E25-A4T2U3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    HSNT-4-B
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-13R1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    9μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Overcurrent, Reverse Current, Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.28V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)