  • S-13D1C2833-A6T2U3
S-13D1C2833-A6T2U3
advertisement
Manufacturer No:
S-13D1C2833-A6T2U3
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-13D1C2833-A6T2U3
Package:
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Description:
Enable Fixed PMIC S-13D1 Series 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 13544
Step5Bar-code shipping tag
S-13D1C2833-A6T2U3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-13D1
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Current - Supply (Max)
    116μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V 3.3V
  • Number of Regulators
    2
  • Protection Features
    Overcurrent, Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    58μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.13V @ 100mA 0.13V @ 100mA
  • PSRR
    72dB (1kHz), 70dB (1kHz)