  • S-13A1D34-U5T1U3
S-13A1D34-U5T1U3
advertisement
Manufacturer No:
S-13A1D34-U5T1U3
HK JDW NO:
724-S-13A1D34-U5T1U3
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
S-13A1D34-U5T1U3
Description:
Enable Fixed PMIC S-13A1 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 2983
Step5Bar-code shipping tag
S-13A1D34-U5T1U3
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-13A1
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    1A
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3.4V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.4V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 300mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.434V
  • Output Voltage1-Min
    3.366V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm