  • S-13A1D31-A6T1U3
S-13A1D31-A6T1U3
advertisement
Manufacturer No:
S-13A1D31-A6T1U3
HK JDW NO:
724-S-13A1D31-A6T1U3
Package:
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Datasheet:
S-13A1D31-A6T1U3
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-13A1 Series 6 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 6059
Step5Bar-code shipping tag
S-13A1D31-A6T1U3
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-13A1
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    1A
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3.1V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.1V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 300mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Min
    3.069V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm