  • S-13A1C32-A6T1U3
S-13A1C32-A6T1U3
advertisement
Manufacturer No:
S-13A1C32-A6T1U3
HK JDW NO:
724-S-13A1C32-A6T1U3
Package:
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Datasheet:
S-13A1C32-A6T1U3
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-13A1 Series 6 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 16401
Step5Bar-code shipping tag
S-13A1C32-A6T1U3
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    6
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    1A
  • Output Voltage 1
    3.2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 300mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.232V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm