  • S-1315B27-A6T2U3
S-1315B27-A6T2U3
advertisement
Manufacturer No:
S-1315B27-A6T2U3
HK JDW NO:
724-S-1315B27-A6T2U3
Datasheet:
S-1315B27-A6T2U3
Description:
Enable Fixed 0.4mm PMIC S-1315 Series 6 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 16124
Step5Bar-code shipping tag
S-1315B27-A6T2U3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Output Voltage 1
    2.7V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.28V @ 200mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.727V
  • Output Voltage1-Min
    2.673V
  • Height Seated (Max)
    0.4mm