  • S-1315A14-A6T2U3
S-1315A14-A6T2U3
advertisement
Manufacturer No:
S-1315A14-A6T2U3
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1315A14-A6T2U3
Package:
6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Datasheet:
S-1315A14-A6T2U3
Description:
Enable Fixed 0.4mm PMIC S-1315 Series 6 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 6316
Step5Bar-code shipping tag
S-1315A14-A6T2U3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1315
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-F6
  • Current - Supply (Max)
    13μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    1.4V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.4V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.665V @ 200mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)
  • Height Seated (Max)
    0.4mm