  • S-1312A33-A4T1U3
S-1312A33-A4T1U3
advertisement
Manufacturer No:
S-1312A33-A4T1U3
HK JDW NO:
724-S-1312A33-A4T1U3
Datasheet:
S-1312A33-A4T1U3
Description:
Enable Fixed 0.4mm PMIC S-1312 Series 4 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 7102
Step5Bar-code shipping tag
S-1312A33-A4T1U3
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Terminal Finish
    TIN
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F4
  • Current - Supply (Max)
    30μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.27V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.333V
  • Output Voltage1-Min
    3.267V
  • Length
    0.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.4mm