  • S-1206B19-U3T1G
S-1206B19-U3T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1206B19-U3T1G
HK JDW NO:
724-S-1206B19-U3T1G
Package:
TO-243AA
Datasheet:
S-1206B19-U3T1G
Description:
Fixed PMIC S-1206 Series 3 TO-243AA
Quantity:
In Stock : 17082
Step5Bar-code shipping tag
S-1206B19-U3T1G
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1206
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    250mA
  • Output Voltage 1
    1.9V
  • Input Voltage (Min)
    2.4V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.9V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.43V @ 100mA
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm