  • S-11L10D26-M5T1U
S-11L10D26-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-11L10D26-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-11L10D26-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-11L10D26-M5T1U
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-11L10B/D Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 7322
Step5Bar-code shipping tag
S-11L10D26-M5T1U
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-11L10B/D
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    16μA
  • Voltage - Input (Max)
    3.65V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    2.6V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.6V
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    900nA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.29V @ 100mA
  • PSRR
    55dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.626V
  • Output Voltage1-Min
    2.574V
  • Length
    2.9mm