  • S-1170B29PD-OTOTFG
S-1170B29PD-OTOTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1170B29PD-OTOTFG
HK JDW NO:
724-S-1170B29PD-OTOTFG
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1170 Series 6 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 7997
Step5Bar-code shipping tag
S-1170B29PD-OTOTFG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    800mA
  • Output Voltage 1
    2.9V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.9V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.22V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.929V
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.9mm
  • Width
    2.8mm