  • S-1165B48MC-N7HTFU
S-1165B48MC-N7HTFU
advertisement
Manufacturer No:
S-1165B48MC-N7HTFU
HK JDW NO:
724-S-1165B48MC-N7HTFU
Description:
Enable Fixed PMIC S-1165 Series SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 2140
Step5Bar-code shipping tag
S-1165B48MC-N7HTFU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1165
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.8V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.2V @ 200mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)