  • S-1165B15MC-N6ATFU
S-1165B15MC-N6ATFU
advertisement
Manufacturer No:
S-1165B15MC-N6ATFU
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1165B15MC-N6ATFU
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
Enable Fixed PMIC S-1165 Series SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 16171
Step5Bar-code shipping tag
S-1165B15MC-N6ATFU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1165
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    65μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 200mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)