  • S-1155B22-U5T1U
S-1155B22-U5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1155B22-U5T1U
HK JDW NO:
724-S-1155B22-U5T1U
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
S-1155B22-U5T1U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1155 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 10823
Step5Bar-code shipping tag
S-1155B22-U5T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1155
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    90μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    500mA
  • Output Voltage 1
    2.2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V
  • Protection Features
    Overcurrent, Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 200mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.222V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm