  • S-1142D33H-E6T2U
S-1142D33H-E6T2U
advertisement
Manufacturer No:
S-1142D33H-E6T2U
HK JDW NO:
724-S-1142D33H-E6T2U
Package:
6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet:
S-1142D33H-E6T2U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1142C/DxxH Series 6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Quantity:
In Stock : 16559
Step5Bar-code shipping tag
S-1142D33H-E6T2U
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Form
    GULL WING
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G6
  • Current - Supply (Max)
    9μA
  • Voltage - Input (Max)
    50V
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    4.3V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Protection Features
    Over Current, Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    2.5μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.72V @ 200mA
  • PSRR
    45dB (100Hz)
  • Output Voltage1-Max
    3.399V
  • Length
    5.02mm
  • Width
    3.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA