  • S-1142C50I-E6T1U
S-1142C50I-E6T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1142C50I-E6T1U
HK JDW NO:
724-S-1142C50I-E6T1U
Package:
6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet:
S-1142C50I-E6T1U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1142C/D Series 6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Quantity:
In Stock : 11738
Step5Bar-code shipping tag
S-1142C50I-E6T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    S-1142C/D
  • Part Status
    Active
  • Current - Supply (Max)
    9μA
  • Voltage - Input (Max)
    50V
  • Current - Output
    200mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    5V
  • Protection Features
    Over Current, Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 200mA
  • PSRR
    40dB (100Hz)