  • S-1137C14-M5T1U
S-1137C14-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1137C14-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1137C14-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1137C14-M5T1U
Description:
Enable, Soft Start Fixed 0.95mm PMIC S-1137 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 8878
Step5Bar-code shipping tag
S-1137C14-M5T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1137
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    1.4V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.4V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Length
    2.9mm