  • S-1137A25-M5T1U
S-1137A25-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1137A25-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1137A25-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1137A25-M5T1U
Description:
Enable, Soft Start Fixed 0.95mm PMIC S-1137 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 4161
Step5Bar-code shipping tag
S-1137A25-M5T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1137
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    65μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable, Soft Start
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.525V
  • Output Voltage1-Min
    2.475V
  • Length
    2.9mm