  • S-1135D28-U5T1U
S-1135D28-U5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1135D28-U5T1U
HK JDW NO:
724-S-1135D28-U5T1U
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
S-1135D28-U5T1U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1135 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 4270
Step5Bar-code shipping tag
S-1135D28-U5T1U
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1135
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    2.8V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.8V
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.828V
  • Output Voltage1-Min
    2.772V
  • Dropout Voltage1-Max
    0.26V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm