  • S-1135B18-M5T1U
S-1135B18-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1135B18-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1135B18-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1135B18-M5T1U
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1135 Series 5 SC-74A, SOT-753
Step5Bar-code shipping tag
S-1135B18-M5T1U
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1135
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Form
    GULL WING
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Dropout Voltage1-Max
    0.38V
  • Length
    2.9mm