  • S-1135A18-M5T1U
S-1135A18-M5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1135A18-M5T1U
HK JDW NO:
724-S-1135A18-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1135A18-M5T1U
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1135 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 9385
Step5Bar-code shipping tag
S-1135A18-M5T1U
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    65μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Dropout Voltage1-Max
    0.38V
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA