  • S-1133B36-I8T1U
S-1133B36-I8T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1133B36-I8T1U
HK JDW NO:
724-S-1133B36-I8T1U
Package:
8-SMD, Flat Lead
Datasheet:
S-1133B36-I8T1U
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-1133 Series 8 8-SMD, Flat Lead
Step5Bar-code shipping tag
S-1133B36-I8T1U
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    8-SMD, Flat Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1133
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F8
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    3.6V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 100mA
  • PSRR
    60dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.636V
  • Output Voltage1-Min
    3.564V
  • Length
    2.23mm
  • Height Seated (Max)
    0.5mm