  • S-1132B44-U5T1U
S-1132B44-U5T1U
advertisement
Manufacturer No:
S-1132B44-U5T1U
HK JDW NO:
724-S-1132B44-U5T1U
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
S-1132B44-U5T1U
Description:
Enable Fixed PMIC S-1132 Series 5 SOT-89-5/6
Quantity:
In Stock : 6820
Step5Bar-code shipping tag
S-1132B44-U5T1U
    Select All
  • Terminal Form
    FLAT
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    4.4V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.4V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    4.444V
  • Output Voltage1-Min
    4.356V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    SOT-89-5/6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA