  • S-1132B22-I6T2G
S-1132B22-I6T2G
advertisement
Manufacturer No:
S-1132B22-I6T2G
HK JDW NO:
724-S-1132B22-I6T2G
Package:
6-SMD, Flat Leads
Datasheet:
S-1132B22-I6T2G
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-1132 Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 14877
Step5Bar-code shipping tag
S-1132B22-I6T2G
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Output Voltage 1
    2.2V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.222V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm