  • S-1131B26UA-N4LTFU
S-1131B26UA-N4LTFU
advertisement
Manufacturer No:
S-1131B26UA-N4LTFU
Manufacturer:
ABLIC U.S.A. Inc.
HK JDW NO:
724-S-1131B26UA-N4LTFU
Package:
TO-243AA
Description:
Enable Fixed PMIC S-1131 Series 3 TO-243AA
Quantity:
In Stock : 15972
Step5Bar-code shipping tag
S-1131B26UA-N4LTFU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S-1131
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Current - Supply (Max)
    65μA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    2.6V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.6V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Current - Quiescent (Iq)
    1μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.34V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.652V
  • Output Voltage1-Min
    2.548V
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm