  • S-1112B49MC-L7ITFG
S-1112B49MC-L7ITFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1112B49MC-L7ITFG
HK JDW NO:
724-S-1112B49MC-L7ITFG
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1112 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 10689
Step5Bar-code shipping tag
S-1112B49MC-L7ITFG
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    S-1112
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    5
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    4.9V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    4.9V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.26V @ 100mA
  • PSRR
    80dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    4.949V
  • Length
    2.9mm