  • S-1112B39PI-L6YTFG
S-1112B39PI-L6YTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1112B39PI-L6YTFG
HK JDW NO:
724-S-1112B39PI-L6YTFG
Package:
6-SMD, Flat Leads
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-1112 Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 15111
Step5Bar-code shipping tag
S-1112B39PI-L6YTFG
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e6
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    3.9V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.9V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.26V @ 100mA
  • PSRR
    80dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.939V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm