  • S-1112B36PI-L6VTFU
S-1112B36PI-L6VTFU
advertisement
Manufacturer No:
S-1112B36PI-L6VTFU
HK JDW NO:
724-S-1112B36PI-L6VTFU
Package:
6-SMD, Flat Leads
Description:
Enable Fixed 0.5mm PMIC S-1112 Series 6 6-SMD, Flat Leads
Quantity:
In Stock : 13779
Step5Bar-code shipping tag
S-1112B36PI-L6VTFU
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F6
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    3.6V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.6V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.26V @ 100mA
  • PSRR
    80dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    3.636V
  • Output Voltage1-Min
    3.564V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    6-SMD, Flat Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA