  • S-1112B23MC-L6ITFU
S-1112B23MC-L6ITFU
advertisement
Manufacturer No:
S-1112B23MC-L6ITFU
HK JDW NO:
724-S-1112B23MC-L6ITFU
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1112 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 97
Step5Bar-code shipping tag
S-1112B23MC-L6ITFU
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 100mA
  • PSRR
    80dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.323V
  • Output Voltage1-Min
    2.277V
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Number of Terminations
    5
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    2.3V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.3V