  • S-1111B25MC-NYKTFG
S-1111B25MC-NYKTFG
advertisement
Manufacturer No:
S-1111B25MC-NYKTFG
HK JDW NO:
724-S-1111B25MC-NYKTFG
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Description:
Enable Fixed 0.95mm PMIC S-1111 Series 5 SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 4379
Step5Bar-code shipping tag
S-1111B25MC-NYKTFG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Voltage - Input (Max)
    6.5V
  • Current - Output
    150mA
  • Output Voltage 1
    2.6V
  • Input Voltage (Min)
    2V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current
  • Voltage Dropout (Max)
    0.35V @ 100mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    2.626V
  • Output Voltage1-Min
    2.574V
  • Length
    2.9mm