  • S-1000C42-M5T1G
S-1000C42-M5T1G
advertisement
Manufacturer No:
S-1000C42-M5T1G
HK JDW NO:
724-S-1000C42-M5T1G
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
S-1000C42-M5T1G
Description:
1.2V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor S-1000 Series 1 Channels
Quantity:
In Stock : 7866
Step5Bar-code shipping tag
S-1000C42-M5T1G
  • Number of Terminations
    5
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.95V
  • Voltage - Threshold
    4.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Length
    2.9mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA