  • RZW332M1VBK-1640
RZW332M1VBK-1640
advertisement
Manufacturer No:
RZW332M1VBK-1640
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-RZW332M1VBK-1640
Package:
Datasheet:
RZW332M1VBK-1640
Description:
Capacitor 20% Bulk
Step5Bar-code shipping tag
RZW332M1VBK-1640
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    3300uF
  • Equivalent Series Resistance Type
    Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.026@-10°C@100kHz|0.013@20°C@100kHz
  • IR (mA)
    4080
  • IL (uA)
    1155@2Min
  • Lifetime (h)
    10000
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    7.5
  • Wire Form
    Long Lead
  • Size (mm)
    16 X 40
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    16
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    35VDC